AKTUALIZACJA : 24 czerwiec 2003r. 
NIEOFICJALNE ELEKTRONICZNE ARCHIWUM NIEWYDAWANEGO
JUŻ OD LAT CZASOPISMA "TAJEMNICE ATARI"

SZUKAJ





powered by FreeFind

ARCHIWUM

REDAKCJA TA - DZIŚ

GALERIA OKŁADEK

KSIĄŻKI

ATARI Magazyn
Wejdź [DjVu]

BAJTEK
ATARI 1&2 [DjVu]

SOFTWARE

KONTAKT
Jeżeli znajdziesz jakieś literówki w artykułach lub inne błędy, masz pomysł co można by jeszcze dodać - napisz do mnie - wszelkie komentarze mile widziane.
--------------------------------

--------------------------------
IRC: #atari8
GG: 1330899

Wyniki poprzednich sond
WSTĘPNIAK
Witaj drogi miłośniku ATARI !

Trafiłeś na stronę, na której znajduje się kompletne elektroniczne archiwum miesięcznika Tajemnice Atari wraz z "ST FORUM" (funkcjonował równolegle z TA - jako dodatek). Można go było kupić w Polsce w latach 1991-1993.

Przeglądając kiedyś stronki poświęcone ATARI zobaczyłem, że ludzie próbują uwiecznić świetność takich czasopism jak np. Bajtek czy Top Secret (i chwała im za to po wsze czasy :) ), ale nigdzie na Sieci nie udało mi się znaleźć żadnego numeru mojego ukochanego pisma "Tajemnice ATARI". Posiadając 8 numerów TA, założyłem więc na początku czerwca 2001r. niniejsze elektroniczne archiwum "TA" w nadziei, że są ludzie, którym sprawię wielką radochę dając szansę poczytania numerów, których nigdy na oczy nie widzieli (zżera Cię ciekawość ? :) ). W niedługim czasie po założeniu tej strony nawiązałem kontakt m.in. z zastępcą redaktora TA panem Tomaszem Pazdanem (LK Avalon), który przekazał mi brakujące archiwalne numery, oszczędzając tym samym dalszych poszukiwań (za co mu serdecznie dziękuję).

Jeżeli nigdy wcześniej nie miałeś styczności z tym pismem, a czujesz "8-bitowego bluesa", gorąco polecam zaznajomienie się z nim, gdyż znajdziesz tam niepowtarzalny klimat "tamtych lat".

Jeśli chodzi o zarchiwizowane numery, to można je oglądać online lub ściągnąć sobie ZIP-a, i przeglądać bez połączenia z Siecią.
Wszystkie zamieszczone na łamach TA programy zostały umieszczone w plikach ATR i są gotowe do uruchomienia pod emulatorem.

W archiwum znajdują się również skany innych czasopism jak "ATARI Magazyn" czy "Bajtek" oraz pełne teksty kilku polskich książek o małym Atari...

To tyle tytułem wstępu... Zachęcam więc do przeglądania, czytania i ściągania :) najbardziej liczącego się w Polsce w tamtych czasach czasopisma poświęconego małemu ATARI.

TA w dwóch formatach
Dbając o wygodę moich gości (czyli również Twoją) skanowane numery TA udostępniam na stronie w dwóch formatach : tekstowym + potrzebne obrazki (w postaci strony w HTML-u) oraz w formacie DjVu (z ang. "deja vu"). Format DjVu został opracowany specjalnie to tego typu zadań, dzięki czemu można uzyskać wysoki stopień kompresji (bardzo małe rozmiary plików) i niezłą jakość zapisanych w nim dokumentów, co owocuje wysokim komfortem przeglądania zarchiwizowanych dokumentów. Aby jednak cokolwiek zobaczyć musisz ściągnąć sobie plugina do Twojej przeglądarki, który umożliwi jej obsługę tego formatu. Można to zrobić na stronie producenta : http://www.lizardtech.com lub z mojej strony (wersja dla Windows) - ŚCIĄGNIJ PLUGINA


NOWOŚCI - 24 czerwiec 2003
  • Wrzuciłem obiecywany Bajtek-ATARI-1 :). Dzięki Tur...

  • 27 maj 2003
  • Nie mam za dużo czasu (ani materiałów) aby w tej chwili skanować dalsze pozycje, więc czekam, aż ktoś podeśle coś gotowego :] (Bajtek-Atari-1 w drodze). Tymczasem Mario - konsultując się ze mną ;) - wyprodukował swoje interko stanowiące wizytówkę mojej strony :) (jest nawet muzax jego autorstwa). Możecie je pobrać stąd.

  • 27 kwiecień 2003
  • Następna książka zyskała wersje elektroniczną, tym razem jest to książka pt. "Asembler 6502" Jana Ruszczyca. Zapraszam do KSIĄŻKI I INNE gdzie można zobaczyć, jak kolega Mario się napracował w przygotowaniu tej pozycji.

  • 16 kwiecień 2003
  • Zapowiadana książka Wojtka Zientary (Dyskowe Systemy Operacyjne) powędrowała w postaci cyfrowej do działu KSIĄŻKI I INNE w formacie DjVu.

  • 4 kwiecień 2003
  • Tur się postarał i dzięki niemu dorzucam do archiwum ostatni brakujący numer (4/94) Atari Magazynu :). I tak archiwum tegoż miesięcznika stało się komplete. Teraz polecimy z czymś innym... Wkrótce również wreszcie skończę skanować książkę W. Zientary : Mapa Pamięci: Dyskowe Systemy Operacyjne i wrzucę w formacie DjVu (niektórzy chętnie widzieliby książki właśnie w tym formacie)...

  • 15 marzec 2003
  • Jak obiecałem następny AM (5/94) i manual do Quick Assemblera.
  • !!! TA-CD !!!

    KSIĘGA GOŚCI

    LINKI

    INFO
    Strona zoptymalizowana dla przeglądarek IE 6, NN 7, Opera 7 i Mozilla 1.3
    Zalecana rozdzielczość : 800x600, bądź większa.

    STATYSTYKI

    od początku czerwca 2001


    BUTTON

    HOSTED BY

    POMOCNICY :) dostarczenie lub skanowanie materiałów
    (w porządku alfabetycznym)
    Jan Kasprów
    Filip Sotomski
    Mariusz "Mario" Bielak
    Nosty
    Tomasz Pazdan
    Tur


    Nie znalazłeś czasopisma którego szukałeś ? Zajrzyj do Czytelni Classic Computer OnLine !


    Indexed by the FreeFind Search Engine.

    Wszystkie nazwy handlowe i towarów występujące w niniejszej publikacji są znakami towarowymi zastrzeżonymi lub
    nazwami zastrzeżonymi odpowiednich firm odnośnych właścicieli i zostały zamieszczone wyłącznie celem identyfikacji.

    Pixel 2001-2003